sobota, 20 lutego 2016

Żubruj edukując, edukuj żubrując!

17 lutego roku bieżącego odbyła się w Warszawie demonstracja zorganizowana przez Partie Zieloni. Happening miał miejsce punkt 9.00 rano na „patelni" przy stacji metra Centrum. Jak wynika z ząłączonych zdjęć licznie zgromadzeni aktywiści wyrazili swój sprzeciw dla planów odstrzału żubrów w Puszczy Białowieskiej. Nastepnie o godz. 11.00 tłum partyjnych aktywistów wraz ze wszystkimi dwoma sympatykami przeszedł na plac Bankowy, żeby przekazać prezydent Warszawy, Hannie Gronkiewicz-Waltz, petycję z podpisami obywateli protestujących przeciw odstrzałowi tym razem stołecznych dzików. Internetową petycję „Zielonych” z poparciem dla zakazu zabijania dzików, będącą wyrazem masowego protestu Warszawiaków, podpisało ok. 1700 osób. Niektóre źródła mówią nawet o 1702 osobach. Czyli mniej więcej jednym promilu populacji warszawskich Warszawiaków. Według organizatorów demonstracja zakończyła się pełnym sukcesem. Zdanie samych dzików w liczbie 80, ocalonych przed kulami dzięki heroicznym wysiłkom ekoaktywistów, nie jest znane. Z banalnej przyczyny. Otóż planowany odstrzał został już przed demonstrancją pratycznie w całości zrealizowany i w zasadzie nie było kogo pytać.

Demonstracja, która odbiła się szerokim echem w prasie – między innymi w Gazecie Wyborczej oraz w Gazecie Wyborczej – zrobiła bardzo dobre wrażenie. I bardzo nam się podobała. Mielibyśmy jednak parę uwag i propozycji na przyszłość, którymi chętnie oraz zupełnie bezpłatnie dzielimy się z zarządem Partii Zielonych jak również Czytelnikami bloga.

Po pierwsze – jak widać na załączonych zdjęciach – zwierzę, które na licznych plakatach licznie zgromadzonych demonstrantów przedstawiać ma żubra nie przypomina właściwie żubra. To jest raczej bizon, któremu w Puszczy Białowieskiej nic nie grozi. Naprawdę.
 
 
W związku z powyższym postulujemy stworzenie nowej wersji plakatu, ilustrowanego obrazem żubra doskonale znanym każdemu Polakowi, wielu Polkom a nawet dzieciom polskim też.


Po drugie, w ramach poparcia dla Partii oraz działań dydaktyczno-edukacyjnych na rzecz Przyrody Polskiej, szerzenia znajomości chronionych - zagrożonych wymarciem - gatunków rodzimej fauny, zobowiązujemy się przesłać na adres centrali: Biuro Krajowe Partii Zielonii, ul. Marszałkowska 1 lok. 160, 00-624 Warszawa, dwie puszki piwa marki Żubr. Do rąk własnych kierownictw, czyli pani Małgorzaty Tracz i pana Adama Ostolskiego. Z dopiskiem: "darowizna na rzecz Partii Zieloni".

Parafian zainteresowanych wsparciem naszej akcji i dorzuceniem się do ściepki w celu podniesienia świadomości ekologicznej proekologicznych organizacji politycznych prosimy o zgłaszanie gotowości do mile widzianej pomocy finansowej. Na nasz adres mejlowy.

Tak nam dopomóż Żubr.

PS. O działaniach mających na celu kształtowanie świadomosci ekologicznej wśród obywatelek i obywateli należących do partii Zieloni będziemy oczywiście na bieżąco informować: zarówno Czytelników bucowskiego bloga, Zarząd Partii jak i innych niezainteresowanych.

8 komentarzy:

 1. Mala aktualizacja - po weekendowym spotkaniu PZ miejsce Pana Ostolskiego sie zwolnilo : " Marek Kossakowski i Małgorzata Tracz zostali nowymi przewodniczącymi Partii Zieloni. Gratulujemy! Partia jest w dobrych rękach" - stoi na portalu fb. Nie szkodzi. Pan Kossakowski tez musi kochac zubry.
  daka

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, nie przyłączę się do kampanii reklamującej Żubra...Jestem za i przeciw... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda. Proponujemy jednak rozwiazanie kompromisowe. Przekaze Pani kwote o rownowartosci 1 X 12 puszkowej palety srodkow edukacjnych a my Pani odeslemy puste puszki (i pusta butelke po zubrowce gratis !!!). W ten sposob bedzie Pani miala mozliwosc byc ZA - wspierajac nasza akcje i jednoczesnie PRZECIW - majac nasza gwarancje i pewnosc, ze piwo zostalo wypite bez ogladania opakownia - a tym samym nie miala miejsce reklama Zubra. Ok.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykładanie ręki do... rozpijania? Wolę gdzie indziej...przykładać ;)

   Usuń
 4. Nie wiem o czym pani pisze, kasta29, ale podoba mi się ten tok myślenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A cóż to za dziwna liczba? To chyba nie do mnie skierowana odpowiedź...

   Usuń
  2. A jeżeli do mnie...to pochwałę przyjmuję...chociaż wolałabym cosik innego :)

   Usuń